انگیزشی ترین سایت موفقیت

ناظر افکار خود باشید !

0

 

ناظر افکار خود باشید !

من برای مدتی با یکی از مدیران صندوقهای سرمایه گذاری کار میکردم. او نیز مانند بسیاری از افراد نمیتوانست داستان جدیدی که برای زندگی اش نوشته بود را پیش ببرد. در ظاهرفرد بسیار خشنی بود اما پشت آن چهره خشن قلبی مهربان نهفته بود. همچنین بسیار حساس و شکننده بود و من واقعا دوست داشتم به او کمک کنم. در ملاقاتی که با هم داشتیم از او خواستم کمی از زندگی اش برایم بگوید. آنگونه که می گفت یک دوره بسیار طولانی به افسردگی شدیدی دچار شده بود؛ آنقدر شدید که خودش اسم آن را «افسردگی تاریک» گذاشته بود. او آن چنان صدمه ای از این بیماری دیده بود که مبادا همچنان نگران بود بار دیگر هم به ان دچار شود؛ چراکه افسردگی اش یک بیماری موروثی بود که از پدرش به او رسیده بود. این مسئله آنقدر او را ترسانده بود که حتی پس از بهبودی هم نمیتوانست داستان جدیدی را که برای زندگی اش نوشته بود، پیش ببرد.

این مشکلی مربوط به داستان قبلی زندگی او بود که باید تغییر میکرد، اما او فکر میکرد که عادتهای قبلی اش بسیار قدرتمندتر از عادتهای جدید او هستند و توان تغییر را از او میگیرند. من به او گفتم: «درکت میکنم، اما آیا می دانی که بخشی در درون تو وجود دارد که نه مربوط به داستان قبلی زندگی ات می شود و نه داستان جدیدی که نوشتی؟ بخشی که اصلا داستان نیست، بخشی که هم شاهد دورانی بوده که تو افسردگی داشتی و هم  شاهد الان که افسرده نیستی . این بخش از وجود تو بخش «ناظر» ذهن توست که کاملا خنثی است و فعال کردن آن به خود تو بستگی دارد. این بخش اگر فعال نشود برایش فرقی ندارد که توافسرده باشی یا نباشی این بخش از ذهن باید فعال شود و ناظر تمام افکاری شود که از ذهنت میگذرند.

ناظر افکار خود باشید !

در غیر این صورت تو نمی توانی پا در مسیرداستان جدید زندگی خود بگذاری.» تغییر کردن از منفی ها به سوی مثبت ها کار دشواری است. هنگامی که شما در داستان قدیمی زندگی خود متوقف می شوید و به نوعی در آن گیر می کنید، این بسیار مهم است که بخش «ناظر» ذهن خود را فعال کنید و از این مکان خنثی گامی به سوی داستان جدیدتان بردارید. همچنین هنگامی که پا در مسیرداستان جدید زندگی خود گذاشتید، بتوانید این بخش را همیشه فعال نگه دارید. هنگامی که شما ناظرافکار خود باشید آن وقت می توانید تمام افکار، تصمیم ها و ایده های خود را با دقت مورد بررسی و بازبینی قرار دهید. این گونه نیرویی را درون خود فعال می کنید که به طور خودکار روی همه تصمیم هایتان نظارت دارد.

این نیرو در تمام افراد وجود دارد، اما همه توان فعال کردن آن را ندارند. ناظر بودن شما روی افکارتان باعث می شود که افکار مثبت را انتخاب کنید و درنتیجه از زندگی لذت بیشتری ببرید و با موفقیت مشکلات را پشت سربگذارید. یافتن این توانایی کار دشواری نیست.

 مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه زندگی مثبت امکانپذیر است 

 

ارسال یک پاسخ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.