انگیزشی ترین سایت موفقیت

بیدار کردن انرژی خفته برای موفقیت

1

 

بیدار کردن انرژی خفته

شبیه ترین بازی به زندگی، به نظرم بازی مارو پله است. در بازی زندگی، ما همیشه تاس خوب نمی آوریم و در خانه های متعدد این بازی، گاهی اتفاقاتی وجود دارند که مانند نردبان باعث صعود ما می شوند و گاهی هم عواملی ناخواسته ما را به نقطهای پایین تراز آنچه که بوده ایم، میکشانند. وجود همزمان «نردبان» و «مار» قاعده بازی زندگی است، اما قاعده دیگرش این است که سقوط کردن هیچگاه به معنای پایان بازی نیست. و تا آخرین لحظات، امکان بازگشت به نقطه اولیه و بالاتر رفتن از آن تا رسیدن به بالاترین نقطه صفحه وجود دارد و با هیچ شکستی، شما از بازی بیرون نمیافتید، مگر اینکه خودتان خسته شوید و نخواهید ادامه دهید.

از شباهتهای بازی زندگی با مارو پله گفتم، حالا بگذارید تفاوتش را هم بگویم؛ در بازی مارو پله، شانس نقش بسیار تعیین کننده ای دارد، در بازی زندگی هم اگرچه شانس بی تاثیر نیست، اما همه چیز به آن بستگی ندارد و خیلی وقتها تدبیر ما و تصمیماتی که می گیریم همان نقش «تاس خوب» را میتوانند ایفا کنند.

بیدار کردن انرژی خفته

تاکنون بسیار شنید هایم که گفته اند شکست پلی پیروزی است، اما به نظر من هرشکستی نمی تواند پل پیروزی باشد، مگر آنکه بتواند انرژی خفته درون ما را بیدار کند. برای اینکه بتوانیم یک شکست را به پیروزی تبدیل کنیم، باید در درجه اول وقوع شکست را بپذیریم و سعی نکنیم به هر شیوه ممکن ان را توجیه کنیم، در مرحله بعد زمانی را برای سوگواری و خالی کردن خود از احساسات ناخوشایند اختصاص دهیم و سپس به تحلیل و ارزیابی دقیقی از علل و عوامل شکست هایمان برسیم و در مرحله بعد با سر نخ هایی که شکست های  قبلی در اختیارمان میگذارند به سمت موفقیت حرکت کنیم. هلن کلر میگوید: «زندگی یا یک نمایش جسورانه است و یا هیچ نیست»، ما باید بتوانیم تفسیر خود را از واژه شکست عوض کنیم و نگذاریم که وقوع شکست ما را محافظه کار کند.

چندی پیش در نشریه گزارشی بیزینس  هاروارد  خبری چاپ شده بود که میلیاردرهای بزرگ عصرکنونی به طور میانگین هرکدام ۱۷ بار در طول زندگی شان به صفر رسیده اند و دوباره از نو شروع کرده اند. پس یادمان باشد که هرگز یک شکست را با شکست نهایی اشتباه نگیریم. میگویند که این دنیا گرد است و منطق دایره ای دارد، پس همان جایی که به نظر میرسد آخر خط است، میتواند نقطه آغاز هم باشد. اگر نگوییم همیشه، اما خیلی وقتها این منطق دایره ای دنیا درست از آب درمیآید.

 

 

1 نظر
  1. ارایش عروس می گوید

    خیلی عالیه سایتتون
    براتون ارزوی موفقیت دارم

ارسال یک پاسخ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.